Wymiana młodzieżowa ROTARY

Opublikowano: 2018-10-18 10:24

 

Wymiana młodzieżowa Rotary

 

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat korzystają z możliwości wymiany młodzieżowej dzięki współpracy z klubami Rotary w Bydgoszczy. Trzy kluby: Rotary Club Bydgoszcz, Rotary Club Bydgoszcz Brda oraz Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto oferują możliwość wyjazdu na rok do wielu krajów na świecie.

„Wymiana ta trwa zwykle jeden rok, podczas którego uczeń jest przyjmowany przez kilka rodzin w danym kraju i jest zobowiązany uczęszczać do szkoły. Okres wymiany długoterminowej może obejmować część lub całość wakacji poprzedzających lub następujących po roku szkolnym. Ten rodzaj wymiany dostępny jest dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat. Cel wyjazdu to „cultural and fellowship opportunities”. Młodzi ludzie uczestniczą w życiu rodzinnym danego kraju, poznają obyczaje, kulturę, uczą się języka w środowisku naturalnym (niemal wszyscy wracają z praktyczną znajomością języka w mowie i piśmie – nawet jeśli to jest dla nich zupełnie nowy język, jak np. hiszpański, a nawet chiński lub japoński), chodzą do szkoły (nie zawsze programy nauczania są kompatybilne z naszymi), uczestniczą w kursach kwalifikacyjnych, podróżują, poznają ludzi z różnych krajów świata, którzy w tym programie uczestniczą. Są ambasadorami swojego kraju.”

(źródło: https://wymiana.rotary.org.pl/wszystko-o-wymianie/).

 

Podczas gdy nasi uczniowie poznają inne kraje i kultury, my przyjmujemy zagranicznych gości. W tym roku mamy przyjemność poznawać osoby ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Tajlandii.

 

Osoby zainteresowane wymianą długoterminową Rotary znajdą wszystkie potrzebne informacje pod adresem: https://wymiana.rotary.org.pl/