Projekt "FuturEYEzing" - program Erasmus+

Opublikowano: 2018-11-12 22:19

 

Projekt Erasmus+ przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum. Realizowany jest w naszej szkole od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 r. Nazwa projektu "Futureyezing" oznacza, że wszystkie działania projektowe skupiają się na wizji przyszłości.

Do projektu zgłosiło się 18. uczniów - reprezentantów sześciu klas drugich i trzecich gimnazjum w roku 2017. Pod kierunkiem koordynator projektu pani Renaty Kujawy uczniowie przygotowują prezentacje i referaty, które podczas wymiany stanowią materiały do opracowań zagadnień projektowych realizowanych w zespołach międzynarodowych.

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, że to od nich zależy przyszłość, którą w dużej mierze sami kształtują. Ich zadaniem jest analizowanie przeszłości, wnikliwe obserwowanie teraźniejszości i przewidywanie przyszłości i kierunków jej rozwoju w czterech ważnych obszarach:

1. Zdrowie i tożsamość 

2. Edukacja, praca i nowe technologie 

3. Ochrona środowiska i spędzanie czasu wolnego

4. Cele Unii Europejskiej na rok 2030.

Do tej pory zrealizowano 2 wymiany - w styczniu Szwecji i w marcu w Polsce. Przed nami dwie kolejne - w listopadzie tego roku w Hiszpanii i w marcu 2019 roku w Bułgarii.