20-lecie IX Liceum Ogólnokształcącego

Opublikowano: 2018-09-27 19:08
 
20 lat minęło...
 
Jak szybko mijają chwile, jak szybko płynie czas...
20 lat IX Liceum Ogólnokształcącemu minęły jak z bicza trzasnął. 20 lat za nami i choć może nie brzmi to tak dumnie i dostojnie jak 70 czy choćby 50 lat to i tak okrągłe urodziny naszej "pełnolatki" nie przeszły bez echa. Poza tym zapewniamy, że jest ona w znakomitym zdrowiu i świetnej kondycji i jeszcze pokaże na co ją stać.
 
Dzień 5 listopada 2011roku był dla szkoły prawdziwym i niezapomnianym świętem. Jubileusz 20-lecia rozpoczął się uroczystą galą w kinoteatrze "Adria". Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz dyrektorzy bydgoskich szkól ponadgimnazjalnych.
 
Gratulacjom nie było końca. Było przemówienie Pani dyrektor Ewy Nowińskiej nagrodzone gromkimi brawami, znakomity występ kwartetu "Kuiavian Brass", w którego składzie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy naszego absolwenta Tomasza Gluskę, oraz bardzo interesujący wykład dr. Marcina Kowalczyka (również absolwenta "dziewiątki"). Prawdziwym rarytasem okazało się jednak wystąpienie pierwszego dyrektora szkoły, Władysława Stępnia - człowieka, od którego to wszystko się zaczęło. Dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu, życzliwości i trosce o dobro szkoły i wszystkich uczniów, IX LO znalazło swoje miejsce wśród najlepszych bydgoskich placówek ponadgimnazjalnych. Wystąpienie pierwszego dyrektora "dziewiątki" pełne wspomnień z życia szkoły w latach 90-tych przeplatane humorem i emocjami zostało przyjęte długą owacją na stojąco. Panie dyrektorze - dziękujemy i życzymy 100 lat w dobrym zdrowiu.
 
Dziękujemy wszystkim sponsorom, a w szczególności Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, którzy pomogli w organizacji jubileuszu. Dziękujemy zaproszonym gościom, absolwentom i uczniom za udział w uroczystości.
 
Życzymy wszystkim sukcesów i powodzenia w życiu osobistym, a samej jubilatce kolejnych okrągłych rocznic w jak najlepszym "zdrowiu".