Historia jednego zdjęcia

Opublikowano: 2018-09-27 19:09

 

Słynne już zdjęcie promujące „dziewiątkę” ukazało się niemal wszędzie. Wykorzystano je na obchodach 20-lecia szkoły, wielu Drzwiach Otwartych oraz materiałach promujących IX Liceum Ogólnokształcące. Jego autorem i wykonawcą jest ówczesny uczeń naszej szkoły - Maciej Romaniuk. Celem tej wyjątkowej fotografii było ukazanie szkoły z bardziej atrakcyjnej strony. Do zrealizowania pomysłu Macieja potrzeba było pomocy wielu modeli i modelek. IX LO to jednak nie Mediolan i Maciej był bardziej niż szczęśliwy, korzystając z pomocy swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Pieczę nad przygotowaniami, opiekę i wszelką pomocą służyła pani Błażejewicz. Dzień przed planowaną sesją zdjęciową na boisku szkolnym zostały narysowane kontury mające na celu ułatwienie modelom stworzenie wspólnie odpowiedniego kształtu.

Było to trudne przedsięwzięcie, które spowodowało kilka nieprzespanych nocy oraz wielu działań logistycznych. Ostatecznie nadszedł dzień próby i wszyscy uczniowie zjawili się na boisku. Fotograf zaś znajdował się w bloku naprzeciwko szkoły w jednym z mieszkań. Niestety jak to często bywa w takich projektach nie obyło się bez problemów. Nasza szkoła nie należy do najliczniejszych, dlatego ilość modeli okazała się niewystarczająca. Z tego powodu część napisu, a dokładniej literę ,,O'' zarysowano symbolicznie. Ostatecznie wszystko się udało i zdjęcie promuje nas i naszą szkołę. Uczniowie pokazali, że „dziewiątka” to ludzie z pasją i interesującymi pomysłami.

W czerwcu 2016 roku Samorząd Uczniowski przy szczególnym zaangażowaniu Karoliny Matuszak, Huberta Kitlińskiego, Kuby Gliszczyńskiego, Natalii Jóźwickiej, Wiktorii Folkmar i pani Opaski, będących podporą tej akcji odtworzyli pierwotne zdjęcie. Autorką nowego zdjęcia promującego IX Liceum Ogólnokształcące jest Wiktoria Różycka, uczennica ówczesnej 1AL.