Goście z Hiszpanii

Opublikowano: 2019-03-15 07:52

 

Od 4 do 8 marca gościliśmy w szkole 13 uczniów z Hiszapanii wraz z 2 nauczycielami. Byli to uczniowie dwujęzycznej szkoły hiszpańskiej (http://www.iescarmenmartingaite.com) z miejscowości Navalcarnero, koło Madrytu.

Jest to placówka, z którą poprzednio współpracowaliśmy przy okazji projektu Erasmus+. Wspólnie podjęliśmy decyzję o kontynuacji współpracy i prowadzeniu cyklicznych wymian młodzieży. Nasza młodzież wyjechała do Hiszpanii w październiku bieżącego roku szkolnego, a w marcu przyszedł czas na rewizytę.

Młodzież hiszpańska w trakcie zajęć szkolnych poznawała historię i kulturę Polski oraz zgłębiała tajniki naszego trudnego języka ojczystego. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach chemii, uczyli się jazdy na łyżwach oraz ćwiczyli poloneza.

Zostaliśmy również mile przyjęci przez przedstawicieli Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą w bydgoskim Ratuszu. Poza Bydgoszczą, po której oprowadzał pan Dawid Urbański, Hiszpanie wraz z przyjaciółmi z Polski zwiedzili także Gdańsk i Toruń.

Popołudniami o naszych gości dbały polskie rodziny utwierdzając wszystkich w przekonaniu, że polska gościnność jest wyjątkowa, za co szczególnie dziękujemy.