Uczennica IX LO Michalina Woźniak dwukrotną Mistrzynią Polski !!!

Opublikowano: 2022-12-15 14:27

Z ogromną dumą i uznaniem przyjęliśmy dziś niezwykłe wiadomości z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu, które odbyły się w Gliwicach.

Na starcie stawiło się ponad 400 zawodników ze 121 klubów z całej Polski, w tym dwie uczennice IXLO, Julia Jacuk z klasy 2c oraz Michalina Woźniak z klasy 1c.

Michalina Woźniak reprezentująca klub  MKS 63 Bydgoszcz, która niespełna 2 dni wcześniej poprowadziła naszą szkolną reprezentację po brązowe medale mistrzostw województwa w pływaniu odniosła spektakularne sukcesy indywidualne zostając podwójną Mistrzynią Polski Juniorów :) :) :)

Pierwsze złoto Michalina zdobyła w swojej koronnej konkurencji 200m stylem zmiennym, następne  również w stylu zmiennym na dystansie 100m. , dodatkowo debiutując  w sprincie 50m stylem dowolnym wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Ogromne gratulacje dla niezwykle utalentowanej zawodniczki oraz trenera Pana Marcina Targowskiego.

Julia Jacuk tym razem bez medalu, wystartowała tylko w jednej konkurencji 50m stylem klasycznym, niestety z rywalizacji została wyeliminowana przez infekcję, musiała wiec odpuścić kolejne starty. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości  i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych zawodniczek :).