Rekolekcje 2024 ,,Wejdź do Arki’’

Opublikowano: 2024-03-26 09:27

„Rekolekcje były bardzo ciekawe. Atmosfera bardzo serdeczna. Mnóstowo osób dzieliło się swoimi świadectwami. Serdecznie zapraszamy za rok. Największa impeza w której uczestniczyliśmy od lat.”
Jan i Marianna

W dniach 19-20 marca odbyły się rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dwa pierwsze dni spędziliśmy w Akademickim Centrum Sportu Politechniki bydgoskiej, ostatni dzień zwieńczyło nabożeństwo i Msza Święta w bazylice św. Vincentego a Paulo. 
Hasło „Wejdź do Arki” miało być zaproszeniem do wejścia w relacje z Jezusem. W modlitwie towarzyszył nam zespół „Światło w mieście” z Torunia oraz młodzi z Poznania, Łodzi i niesamowity skrzypek z Bydgoszczy. Świadectwa umocniły nas w wierze. 
Było to zdecydowanie największe i najlepsze wydarzenie duchowe w jakim uczestniczyliśmy.”Hania

„W ostatnim czasie indywidualnie zmagałem się z problemem na tle wiary, który stanowił dla mnie ciężar życia codziennego. Bałem się pójść do spowiedzi, czułem się oddzielony od Boga. W czasie rekolekcji przystąpiłem w Bazylice do spowiedzi w trakcie której uświadomiłem sobie, że to nie grzech ma być w centum mojego życia ale Bóg, który mnie kocha i wszystko przebacza. 
Uwolnienie się od tego ciężaru spowodowało we mnie pewnego rodzaju uzdrowienie duchowe.”
Wiktor i Eliza

„Każdego dnia poza głównym programem, w ramach którego usłyszeliśmy świadectwa młodych ludzi i piękną muzykę, która nas pobudzała do tańca i radości. A wieczorami w parafi Trójcy Świętej odbywało się uwielbienie Jezusa z modlitwą wstawienniczą. 
Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje takie jak: wykład pani psychoterapeutki Joanny Niedbalskiej pt. „Kryzys tożsamości sensu”, na którym mogliśmy porozmawiać o głodach: miłości romantycznej, poczucia siły i sukecesu, wyrażania własnych emocji i posiadania bliskiej osoby, która byłaby zdolna do wysłuchania naszych problemów. Pani Joanna zwróciła nam uwagę na to, że próbujemy zamieniać spotkanie na klikanie, co jest niemożliwe, gdyż drugi człowiek przez telefon nie jest w stanie pomieścić naszych emocji i nam pomóc. Zaznaczyła również, że stworzymy dobrą relacje z  drugim człowiekiem kiedy jesteśmy sobą. 
Oprócz wykładu organizatorzy zafundowali nam wyjście do kina na film „Mój piękny syn” o bezwarunkowej miłości ojca, która nie wystarczyła by ustrzec syna przed pokusami świata.
Ostatniego dnia dostaliśmy zaproszenie do rozgrywki piłki nożnej na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych.” 
Marcin, Basia i Agata

„W moim życiu zawsze dużą rolę odgrywa muzyka. Kiedy na rekolekcjach usłyszałam zespół „Światło w mieście” wiedziałam, że zapamiętam to zdarzenie na długo. Muzyka zespołu nieustannie pobudzała mnie do działania, wypełniała Duchem Świętym. Muzyka nasycona była mocą, która znajdywała ujście w dołączeniu się do śpiewu i tańca. Stanowiło  to idealne dopełnienie do programu i zachęcało do rozwinięcia swojej wiary i rozciągnięcia jej poza kościół. Razem z przyjaciółką zaraz po pierwszym koncercie ustaliłyśmy, że musimy jechać do Torunia i wziąć udział w jednym z takich uwielbień. 
To wydarzenie ukierunkowało mnie na nowe spojrzenie jak moja schola kościelna z Młodzieży Misjonarskiejmogłaby pobudzać ludzi do życia i tworzenia nowego.” 
Agata

„Tegoroczne rekolekcje wiele mnie nauczyły i zbliżyły mnie do Syna Bożego oraz zachęciły do wejścia do Arki” Bartek i Wiktoria