IX LO absolutnym triumfatorem Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży!
Z ogromną radością i dumą informujemy o historycznym sukcesie sportowym naszej szkoły! Podczas uroczystej gali podsumowującej 33. Bydgoską Olimpiadę Młodzieży w roku szkolnym 2025/2026 społeczność IX LO całkowicie zdominowała miejską rywalizację, zdobywając najważniejsze laury i wyróżnienia.
Oto oficjalne zestawienie naszych wielkich osiągnięć:
-
I miejsce w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży – najwyższe podium w klasyfikacji generalnej miejskich igrzysk.
-
II miejsce w konkursie „Szkoła Sportowych Talentów” – oficjalne docenienie systemowego wspierania młodych sportowców i promowania zdrowego stylu życia.
-
Tytuł „Mistrza Aktywności Fizycznej” – wyróżnienie dla najbardziej zaangażowanej i aktywnej społeczności szkolnej.
-
I miejsce dla Pani Ilony Graczyk-Grzybowskiej w konkursie „Nauczyciel z Pasją” – nasza niezastąpiona nauczycielka wychowania fizycznego została oficjalnie uznana za najlepszego i najbardziej inspirującego pedagoga w Bydgoszczy!
Ten niesamowity sukces jest efektem całorocznej, ciężkiej pracy naszych uczniów-sportowców, ich determinacji na boiskach, basenach i bieżniach oraz profesjonalnego wsparcia całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego 9-ki: pani Aleksandry Achler-Wesołowskiej, pani Karoliny Kozłowskiej, pani Ilony Graczyk-Grzybowskiej oraz pana Pawła Ratkowskiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wywalczyli punkty do klasyfikacji generalnej, a Pani Ilonie Graczyk-Grzybowskiej życzymy dalszych sukcesów w zarażaniu młodzieży swoją niesamowitą sportową energią!











