III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Pływaniu dla IX LO

Opublikowano: 2022-12-13 12:02

Dnia 7.12.2022 na Pływalni RCS w Rypinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Pływaniu Szkół Ponadpodstawowych.  Pływacka Licealiada rozgrywana była w formule startów drużynowych w sztafecie 6x50m stylem dowolnym i startach indywidualnych na dystansie 50m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Reprezentacja dziewcząt z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Nowakowskiego w składzie : Michalina Woźniak 1c, Julia Jacuk 2c, Zuzanna Piotrowska 2c, Patrycja Strzedzińska 2d, Monika Frankowska 3a oraz Ada Pawlak 3d po raz kolejny zaprezentowała fantastyczną formę i w pięknym stylu wywalczyła III miejsce w województwie, brawo !!!

W startach indywidualnych najlepszy występ należał do Michaliny Woźniak, która w stylu motylkowym nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal mistrzostw. Na podium w rywalizacji indywidualnej uplasowała się również Julia Jacuk w stylu klasycznym, zdobywając medal brązowy.

Wszystkim reprezentantkom gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.