Finał III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Opublikowano: 2019-05-06 08:13

 

W dniu 25 kwietnia, w Rektoracie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbył się finał III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Konkurs jest owocem wieloletniej współpracy między IX Liceum Ogólnokształcącym a Katedrą Lingwistyki Stosowanej WSG reprezentowanej przez Panią Profesor Irenę Kudlińską, współorganizatora konkursu. W tegorocznej odsłonie uczestniczyło ponad 600 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Patronat nad konkursem objęli: Pan Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, oraz Pan Krzysztof Sikora, Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Decyzją Komisji Konkursowej laureatem I miejsca został Illia Smyrnov z Liceum Akademickiego w Toruniu, II miejsce przypadło Agnieszce Zabłotnej z II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu a III miejsce zajęli ex aequo: Szymon Wilczyński z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie, oraz Piotr Zech z III Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu. Dziękujemy sponsorom, a w szczególności Radzie Rodziców ZS nr 4 w Bydgoszczy, Firmie Automatyka-OPP z Łochowa, WSG, Firmie HellermannTytan, Wydawnictwom: OUP i Pearson za wspaniałe nagrody.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom.

Olgierd Rogoziński