Erasmus+ - pierwsza relacja z pobytu w hiszpańskim Vic

Opublikowano: 2018-11-14 14:44

 

Grupa naszych gimnazjalistów wraz z koordynatorem programu w naszej szkole Renatą Kujawą od 11 listopada przebywa w hiszpańskim Vic na wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ i bierze udział w projekcie pn. "FutureEYEzing". W wymianie biorą udział uczniowie ze szkół w Bułgarii, Hiszpanii, Szwecji oraz Polski. Tematem trzeciego już spotkania jest "Environment and leisure".

Dotychczas uczniowie brali udział w wykładach i pracowali w grupach w celu przygotowania kampanii ekologicznej na jeden z wybranych tematów:

- utylizacja odpadów (waste disposal), 

- zanieszczyszczenie wody (water pollution),

- zanieczyszczenie powietrza i hałas (air pollution and noise).

Plan przygotowanych kampanii zostanie zaprezentowany wszytkim uczestnikom ostatniego dnia wymiany, tj. w piątek (16.11.2018). Realizacją przygotowanych kampanii uczniowie zajmą się po powrocie do swoich ojczystych krajów.

Oprócz opisanych wykładów i prac w grupach uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia stacji pomiaru jakości powietrza, centrum konferencyjne Cívic Can Pau Raba, które swoją energię czerpie ze źródeł odnawialnych oraz muzeum znajdujące się w ratuszu miejskim.